Jaki wpływ ma otoczenia na twoje zarobki?

Każdy z nas jest świadomy faktu, że wybór ludzi z którymi jesteśmy w bliski kontakcie wpływa na sposób spędzania naszego czasu, na nasze samopoczucie oraz chociażby nałogi w jakie wpadamy. Otaczając się ludźmi z pozytywną energią i poczuciem humoru również będziemy starać się być pozytywnym.

Mając w swoim gronie osoby uzależnione od alkoholu  często bardzo łatwo ulegamy presji otoczenia oraz zwiększamy częstotliwość spożywania alkoholu. Jest to wielu przypadkach trafne stwierdzenie, że ludzie jakimi się otaczamy wpływają na nasze życie i decyzje.

Zwiększone szanse na sukces dzięki dobremu otoczeniu

Patrząc z dobrej perspektywy na tą ciekawostkę życia w społeczeństwie możemy przeanalizować swoje znajomości i wyciągnąć z nich wnioski. Jeżeli 80 procent naszych znajomych zarabia średnio 2-4 tysiące złotych miesięcznie bardzo prawdopodobny jest fakt, że zarabiamy podobnie.

Kwoty, które nas otaczają są dla nas wystarczające, ponieważ nasi znajomi również tyle zarabiają. Przez co nie staramy się poznawać nowych rzeczy, budować biznesu, ani szukać czegoś nowego, ponieważ niskie kwoty są normalizowane. W przypadku, gdy otaczamy się ludźmi sukcesu, kierownikami działów, osobami posiadającymi własne firmy itd. mamy większe szanse na pójście w ta samą stronę, na zainteresowanie się tematem, a dzięki znajomością znalezienia lepiej płatnej pracy. By zobrazować działanie naszego umysłu warto podać przykład osoby, która otacza się znajomymi, którzy mają wysokie wyniki w zawodach w piłce ręcznej, wiele zdobytych medali, zajęcia sportowe oraz spotkania integracyjne.

W życiu danej osoby znacząco zwiększy się zainteresowanie danym sportem, zacznie uczęszczać na treningi razem ze znajomymi i w przyszłości również osiągnie sukces w tej dziedzinie sportu.