Postcrossing – ciekawe hobby dla fanów pocztówek!

Wysyłanie pocztówek to piękna wielowiekowa tradycja. Większość z nas ogranicza się do rozsyłania kartek pocztowych z okazji świąt Wielkanocnych, świąt Bożego Narodzenia lub traktuje je jako rodzaj pamiątki z wakacji. Wcale nie musi tak być! Postcrossing to międzynarodowy trend, który ponownie popularyzuje tę nieco zapomnianą we współczesnym świecie rozrywkę. 

Postcrossing – co to właściwie jest?

Postcrossing to projekt, który powstał w 2005 roku i stale się rozwija. Słowo to określa nie tylko samo hobby polegające na wysyłaniu pocztówek, ale i nazwę serwisu społecznościowego, który umożliwia rozsyłanie oraz otrzymywanie widokówek z całego świata! Uwielbiacie proces poszukiwania intrygujących kartek pocztowych i ciekawych znaczków, a do tego zależy Wam na poznaniu ludzi z drugiego końca globu? Zatem postcrossing ma ogromną szansę na to by stać się Waszym nowym zainteresowaniem!

Gdzie szukać interesujących pocztówek?

Dużo zależeć będzie przede wszystkim od Waszego gustu. Niektóre osoby z pewnością zadowolą się asortymentem widokówek dostępnych w hipermarketach, księgarniach, sklepach papierniczych, na poczcie lub małych sklepikach z pamiątkami, które znaleźć można w większości miejscowości. Dla innych osób mogą okazać się zbyt banalne i nudne. Co najlepiej zrobić w takim przypadku? Możecie szukać inspiracji w różnego rodzaju ośrodkach kulturalnych, na przykład muzeach i galeriach sztuki.

Oczywiście istnieje także opcja zakupienia pocztówek w sklepach internetowych. W przypadku, gdy zależy Wam na osiągnięciu wyjątkowego efektu i personalizacji, przy odrobinie chęci sami wykonacie niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju kartki pocztowe!