Zaskakujące ciekawostki na temat ludzkiego ciała

Ludzie to bardzo wdzięczny temat. Przez lata badań zebrało się wiele ciekawostek, które dotyczą człowieka. Niekiedy są to rzeczy zabawne, innym razem całkiem poważne, czy przerażające.

Z poniższego artykułu można dowiedzieć się interesujących faktów na temat ludzkiego ciała.

Liczba kości w ciele ludzkim

Ciało ludzkie to temat wzbudzający zainteresowanie od wieków. W związku z tym przez lata badań pojawiło się wiele ciekawych rzeczy na jego temat.

Co do nich należy? Jednym z ciekawych aspektów jest to, że małe dzieci posiadają ciało zbudowane z 300 kości, które w trakcie dorastania łączą się ze sobą. W związku z tym, gdy człowiek dorasta jego ciało składa się z mniejszej liczby kości, czyli 206. Innym interesującym aspektem jest fakt, że ludzkie serce mogłoby wyrzucić krew na około 10 metrów, a w zrobienie jednego kroku przez człowieka jest zaangażowanych 200 mięśni. Kolejną ciekawostką jest to, że ludzie są w stanie wytrzymać dłużej bez jedzenia niż bez snu. Człowiek bez choćby krótkiej drzemki jest w stanie przeżyć 10 dni. Ciało ludzkie składa się z naczyń krwionośnych, których łączna długość to około 100 tysięcy kilometrów.

Jakie jest znaczenie łez?

Każda łza jest inna. W zależności od tego z jakiego powodu człowiek płacze skład chemiczny łez różni się między sobą. Łzy spowodowane emocjami, czyli np. wywołane przez smutek składają się z większej liczby prolaktyny oraz magnezu niż dla przykładu łzy spowodowane wiatrem. Zostając przy temacie związanym z oczami okazuje się, że jedno mrugnięcie trwa około 1/3 sekundy.

U kobiet mruganie pojawia się częściej niż u mężczyzn. I jeszcze jedna ciekawostka związana z oczami. Gdy człowiek patrzy na kogoś kogo kocha jego źrenice mogą rozszerzać się nawet czterokrotnie

One thought on “Zaskakujące ciekawostki na temat ludzkiego ciała

Dodaj komentarz